Domy na sprzedaż w Hiszpanii i formalności

  domy na sprzedaż Hiszpania

  Domy na sprzedaż w Hiszpanii i formalności

  admin / 13/02/2020

  Domy na sprzedaż w Hiszpanii a konieczne formalności

  Jednym z miejsc, które jest bardzo popularne wśród turystów, jest Hiszpania. Alternatywą dla wynajmu hoteli i kupna wakacji są domy na sprzedaż w Hiszpanii. Kupno mieszkań w tym regionie ma zalety nie tylko pod kątem spędzania wakacji. To także doskonałe rozwiązanie pod kątem inwestycji. Trzeba jednak pamiętać, że kupno mieszkania w Hiszpanii wymaga spełnienia sporej ilości formalności.

  Konieczne dokumenty

  Procedura zakupu mieszkania w Hiszpanii różni się w zależności od tego, czy ma się to odbyć na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Na szczęście większość procedur jest podobna do tych, które obowiązują na naszym rynku, Niemniej jednak obowiązują pewne różnice, o których warto pamiętać, jeśli interesują nas domy Hiszpania. Dokumenty, które obywatel Polski musi posiadać, to numer hiszpańskiej identyfikacji podatkowej, potwierdzenie posiadania konta w hiszpańskim banku, kopia paszportu lub dowodu osobistego oraz oczywiście oryginał.

  Rynek wtórny

  Domy na sprzedaż w Hiszpanii dostępne są na rynku wtórnym zwykle na bardzo atrakcyjnych warunkach. Dlatego też cała procedura zaczyna się od podpisania umowy przedwstępnej, a wpłacana zaliczka zwykle wynosi od 3000 do 6000 euro. Przy podpisywaniu umowy przedwstępnej ustala się termin wpłaty depozytu oraz konto, na które zostanie ona dokonana. Wpłatę zwykle dokonuje się w momencie gdy od podpisania umowy przedwstępnej ma minąć więcej niż miesiąc. Należy pamiętać, że akt notarialny jeśli chodzi o luksusowe nieruchomości w Hiszpanii podpisywany jest w języku hiszpańskim.

  Domy na sprzedaż w Hiszpanii na rynku pierwotnym

  W tym przypadku umowę przedwstępną podpisuje się pomiędzy kupującym, a firmą budowlaną. Wysokość zaliczki jest taka sama jak w przypadku rynku wtórnego. Jednak dochodzi także ustalenie terminu na wpłatę wkładu własnego. Wkład własny zwykle wynosi około 30-40%. Podpisanie umowy z firmą budowlaną wiąże się z terminem inwestycji i odbiorem kluczy.
  Należy pamiętać, że niezależnie które rozwiązanie się preferuje, jeśli to kupujący nie dokończy transakcji, to zaliczkę zachowuje sprzedający. Całkowite koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii wynoszą 13-15%, w zależności od formy finansowania.

  Nieruchomości w Hiszpanii czekają na Ciebie. Kup z nami dom lub mieszkanie jeszcze w tym miesiącu.